elsanonline.com`da satılan ürünler yasal garanti sürelerini kapsayan üretici garantisi ile satılmaktadır. Her ürün ile birlikte kullanım koşullarını kapsayan garanti belgesi sevk edilmektedir. Garanti süresi ürünün size sevk tarihini içeren fatura tarihi ile birlikte başlar. Garanti koşullarının sağlanabilmesi için ürünün kullanım koşullarında belirtilen şekillerde kullanılması gerekmektedir. Zaman içerisinde üründe kullanıcıdan kaynaklı oluşabilecek deformasyonlar garanti kapsamı dışındadır.

 İade edilmek istenen ve iade işlemi onaylanan ürünler için, sadece ürün bedeli iade edilecek olup, kargo bedeli iade kapsamında değildir.

 

İptal İşlemleri;

Satın alınan ürünlerde iptal işleminin gerçekleşebilmesi için öncelikle satın alınan ürün kargoya verilmeden tarafımıza aşağıda bulunan E-Mail adresinden sipariş numarası ile bilgi verilmelidir. Ambalajlı ürünlerde, ambalajın açılmamış olması gerekmektedir.

Garanti Dışı olan Kullanım Hataları;

  1. Talimat harici kullanım sonucunda ürünün kısmen veya tamamen zarar görmüş olması.
  2. Garanti süreci, tamamen üretici ya da ithalatçı firma tarafından sonuçlandırılacaktır. Bu süreç ürün tipine göre değişiklik gösterebilir. 
  3. Garanti koşullarının geçerli olabilmesi için kargo teslimatı esnasında ürünü mutlaka kontrol ediniz. Herhangi bir hasar gördüğünüzde kargo görevlisine tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün üzerinde yapılan değişiklikler, ürünün deforme olması ya da ürünün orijinal dizayn / kutu veya ambalajının bozulması garanti kapsamı dışındadır.
  4. Sitemiz üzerinden satın aldığınız ürünün hatalı çıkması halinde, teslimat tarihinden itibaren en geç 7 gün içerisinde destek sayfamızdan bizimle iletişim kurmanız gerekmektedir. Bu işlemleri takiben, kargo şirketi ile bize ulaştıracağınız hatalı ürün yenisi ile değiştirilecektir. Sipariş edilen üründeki hata müşteri kullanımından kaynaklı ise veya 7 günlük süre içerisinde ürün kullanılmışsa ürünün iade ve değişimi yapılmamaktadır. Ürün iadesi ve değişim şartları olarak, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği uygulamalar esastır.
  5. Satın almış olduğunuz ürünlerde, garanti süresi içinde meydana gelen arızalar,  garanti şartlarına göre ücretsiz olarak tamir ettirilir, bakımda geçen süre garanti süresine dahil edilir. Bazı ürünler, jelatinli ya da vakumlu ambalajda gelmekte, Garanti Belgesi de, ürünün bulunduğu kutunun içinde bulunmaktadır. Bu hallerde, ürünün orijinal halini bozmamak için, Garanti Belgesi, ürünü gönderirken doldurulmamakta, daha sonra müşterilerimiz isterlerse, Garanti Belgesi'ni ayrıca bize gönderip doldurulmaktadır. Ürün, faturası ile sunulması halinde,  Garanti Belgelesi  olarak kabul edilmektedir. 

İptal ve İade Bildiriminiz için kullanabileceğiniz E-Mail adresimiz: info@elsanonline.com

Notication

Unfortunately, now unable to serve out of Turkey.